IndeksSzukajLatest imagesRejestracjaZaloguj

Share
 

 Yang Xinyi

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Yang Xinyi


Yang Xinyi
https://houseofamazing.forumpolish.com/t182-yang-xinyi#268
https://houseofamazing.forumpolish.com/t189-yang-xinyi
Yang Xinyi OQrgXYs

Skąd :
Huangshan - Chiny

Wiek :
229 (wizualnie 21)

Praca :
Nauczyciel - Wychowawca Klasy Duszy

Moce/ Nastawienie :
Smocza przemiana - zmiana postaci w złotego, chińskiego smoka. W smoczej formie jego zdolność hydrokinezy działa ze zdwojoną siłą.


Yang Xinyi Empty
PisanieTemat: Yang Xinyi   Yang Xinyi 2uhmtdeCzw Maj 12, 2016 11:57 am

Yang Xinyi
Wiek: wizualnie 21 ~ Grupa: Nauczyciele ~ Patron: Paw/Feniks ~ Żywioł: Woda ~ Miejsce zamieszkania: Akademik  ~ Wizerunek: Nicholas Tse

Charakter
Gdyby wybrać trzy słowa, którymi można scharakteryzować Yanga, byłyby to elegancja, wdzięk i zjawiskowa pewność siebie. Już wystarczy kilka chwil w jego towarzystwie, aby stwierdzić, że ten typ zwraca na siebie uwagę i ma jakiś niesamowity dar przyciągania do siebie innych osób. Yang roztacza wokół siebie specyficzną, arystokratyczną aurę – w każdym jego słowie czy geście da się zaobserwować wiele gracji czy doszukać drugiego dna… jak w poezji. Nienaganne maniery w połączeniu z jego urokiem osobistym sprawiają, że ciężko odwrócić od niego wzrok.
Charakterystyczne jest także to, że Yang niemal bez przerwy się uśmiecha i sprawia wrażenie radosnej istoty. Należy jednak pamiętać, że uśmiech dla Chińczyka jest jedynie maską skrywającą wewnętrzne emocje. Co sobie ten mężczyzna naprawdę myśli, wiedzą jedynie ci, którym zaufał na tyle, by się przed nimi otworzyć. A warto wspomnieć, że pod tą elegancką otoczką z pewnością kryje się niezwykle skomplikowana, lecz bardzo wrażliwa dusza.



Moce
Smocza przemiana (silna moc)
Jak nazwa wskazuje, jest to umiejętność, która pozwala użytkownikowi przybrać postać smoka. Ów smok nie ma jednak nic wspólnego z gadami znanymi w Europie, gdyż charakteryzuje się wężowatym ciałem, krótkimi łapami, bujną grzywą i wąsami. Również jego łuski są gładsze, przypominające bardziej te wężowe lub rybie – a na dodatek pięknie się mienią odcieniami złota.

Zalety:
- Chiński smok nie posiada skrzydeł, lecz mimo to potrafi latać, wykonując płynne i falujące ruchy całym ciałem. Przypomina to trochę wijącą się wstęgę na wietrze. Brak skrzydeł umożliwia całkowicie bezszelestny lot, a nawet zawiśnięcie nieruchomo w powietrzu.
- Smoki w Chinach uważane były za bóstwa rzek i deszczu. Dlatego Yang dowolnie manipulować wodą w swoim otoczeniu, a w smoczej formie jest w stanie wywołać burzę na niewielkim obszarze (nie ma możliwości celowania piorunami we wrogów).
- Podobnie jak ich zachodni kuzyni, smoki chińskie mogą ziać ogniem. Nie robią tego jednak zbyt często, bo czują się bardziej związane z żywiołem wody.
- Smocza łuska jest gładka i śliska, więc utrudnia pochwycenie gada. Zapewnia też dobrą ochronę przed ranami ciętymi, ale z silnym ostrzałem już sobie nie poradzi.

Wady:
- Długie ciało chińskiego smoka utrudnia mu wykonywanie gwałtownych zwrotów w powietrzu – jego zwrotność jest trochę ograniczona. Na lądzie gad jest jeszcze bardziej nieporadny z racji krótkich łap.
- Przemiana jest niezwykle wyczerpująca. Wprawdzie Yang może pozostawać w smoczej formie tak długo, jak tylko tego potrzebuje, lecz im dłużej się w to bawi, tym gorzej się czuje po powrocie do ludzkiej postaci. Typowe objawy po powrotnej zmianie formy to osłabienie, zawroty głowy, krwotok z nosa, a w skrajnych przypadkach drgawki czy nawet omdlenie.
- Wszystkie rany otrzymane pod smoczą postacią przechodzą także na ludzką formę. Zbyt wiele silnych ran na raz może doprowadzić do niekontrolowanej przemiany z powrotem w człowieka.
Ciekawostki
- lubi współczesną modę, ale na terenie szkoły woli paradować w tradycyjnych, chińskich strojach
- podobno wachlarz staje się w jego dłoni śmiertelną bronią
- wszystkim znana jest jego miłość do poezji oraz fakt, że sam stara się pisać wiersze
- jak każdy smok, uwielbia lśniące przedmioty oraz jest łasy na komplementy
- cechuje go wrażliwość na piękno drugiej osoby i to niezależnie od płci… zwykle jednak kończy się na samych zachwytach


Biografia
Wywodzi się ze szlacheckiej rodziny Lan, zwanej Rodem Górskiej Mgły. Wedle legend, założycielem tego rodu był najprawdziwszy smok, który wieki temu pojął za żonę ludzką kobietę. Mimo upływu lat, smocza krew wciąż jest obecna w rodzinie i raz na kilkaset lat przychodzi na świat osobnik, który potrafi przyjmować smoczą formę. Tak stało się właśnie w przypadku Yanga.
Urodzony w 1787 roku, jako najmłodszy z czwórki rodzeństwa, początkowo wydawał się być normalnym chłopcem. Uczył się pilnie, miał smykałkę do literatury i poezji, więc rodzice podejrzewali, że wyrośnie na porządnego urzędnika, założy rodzinę i będzie wiódł spokojne życie. Tak się jednak nie stało. Niezwykły talent Yanga zaczął się objawiać w okresie dojrzewania – początkowo jako zdolność panowania nad wodą, co dało się w miarę utrzymać w tajemnicy. Problemy zaczęły się, gdy pewnego dnia sprowokowany do bójki chłopak przemienił się w smoka. Wprawdzie niczego nie spalił, lecz i tak narobił sporo szkód z racji zmiany rozmiaru. Po tym incydencie rodzina odesłała go do buddyjskiego klasztoru, gdzie miał ćwiczyć samokontrolę i rozwijać swoje zdolności w dobrym celu.
Trening doskonalił nie tylko ciało, ale także umysł i duszę. Nie należał jednak do łatwych, a także trwał wiele lat. Lecz upływu czasu nie było widać po Yangu – smocza krew sprawiła, że po dwudziestym roku życia proces starzenia zatrzymał się całkowicie. Długowieczność miała jednak swoje wady… coraz trudniej było utrzymywać kontakt z rodziną, a zwłaszcza z braćmi, którzy zazdrościli mu posiadanych mocy. W efekcie Yang był zmuszony odciąć się całkowicie od rodzinnych stron i zaczął wędrować po całych Chinach, szukając dla siebie miejsca. Przy okazji niósł pomoc poszkodowanym, bo wciąż pamiętał o naukach mistrzów. Jego czyny sprawiły, że odżyły dawne legendy o smoczych bóstwach…
Po upadku Cesarstwa na początku XX wieku nastał nowy porządek, w którym nie było już miejsca na mityczne istoty. Yang przeżył ogromną traumę i opuścił Chiny, gdyż nie mógł się odnaleźć w nowych realiach. Wędrówka zawiodła go do dalekiej Europy, gdzie po kilku latach zastała go II Wojna Światowa. Akurat przebywał wtedy w Wielkiej Brytanii i gdy usłyszał o nalotach, zdecydował się pomóc. Lotnicza bitwa o Anglię zapewne przebiegłaby zupełnie inaczej, gdyby nie smoczy sojusznik kryjący się w burzowych chmurach… Ten bohaterski czyn nie przeszedł jednak bez echa – dziwnym trafem dotarł do uszu tajemniczego Sebastiana Finixa, który odszukał Yanga i złożył mu niecodzienną propozycję pracy.
Tak oto smok z dalekich Chin stał się nauczycielem w Domu Finix, gdzie pomaga młodym ludziom zapanować nad ich niezwykłymi zdolnościami.
Powrót do góry Go down

[MG] Pani Finix


[MG] Pani Finix
Skąd :
non

Wiek :
non

Moce/ Nastawienie :
non


Yang Xinyi Empty
PisanieTemat: Re: Yang Xinyi   Yang Xinyi 2uhmtdeCzw Maj 12, 2016 12:54 pm

Akcept!
Witaj ty, którego patronem jest piękny Paw/Feniks

Z przyjemnością oznajmiam, że twoja karta została zaakceptowana. Teraz możesz już dołączyć do gry z innymi Użytkownikami! Pamiętaj jednak o założeniu Informatora, a także innych niezbędnych tematów. W razie pytań, pisz do Administracji.
Powrót do góry Go down
 
Yang Xinyi
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Yang Xinyi
» Yang Xinyi
» Yang Xinyi
» Yang Xinyi
» Yang Xinyi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Postaciowo :: Karty Postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: