IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Helen Adler

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar


http://houseofamazing.forumpolish.com/t65-helen-adler#122
http://houseofamazing.forumpolish.com/t91-helen-adler#126
Skąd :
Londyn

Wiek :
28

Praca :
Jak nie oszukuje to zabija suchością sucharów

Moce/ Nastawienie :
Manipulacja pamięcią


PisanieTemat: Helen Adler   Sob Kwi 23, 2016 9:07 pmWygląd: Jenna Coleman

Helen AdlerImię i nazwisko: Helen Adler
Pseudonim: Adler - nie podoba jej się pomysł posiadania pseudonimu, więc jeśli zachodzi taka potrzeba, posługuje się jedynie nazwiskiem.
Data urodzenia (wiek): 07.07.1860 (28)
Miejsce zamieszkania: Yellow Hill
Wykonywany Zawód: Oszustka i złodziejka, która okazyjnie trudni się rozwiązywaniem zagadek / pomaga w domu Finix gdy zachodzi taka potrzeba.
Stan Cywilny Na nieszczęście przyszłego małżonka - jeszcze panna.


Moce


"Pa­mięć jest straszli­wa. Człowiek może o czymś za­pom­nieć - ona nie. Po pros­tu odkłada rzeczy do od­po­wied­nich przegródek. Przecho­wuje dla ciebie różne spra­wy al­bo je przed tobą skry­wa - i kiedy chce, to ci to przy­pomi­na. Wy­daje ci się, że jes­teś pa­nem swo­jej pa­mięci, ale to od­wrot­nie - pa­mięć jest twoim panem."

Manipulacja pamięcią - najprościej tłumacząc - Helen to jasnowidz, działający wstecz. Wystarczy jedno dotknięcie, by do jej głowy zaczęły napływać najróżniejsze obrazy z przeszłości. Widzi całą historię człowieka, od narodzin po kilka sekund przed tym, gdy go dotknęła. Cały proces jest dość żmudny, więc nauczyła się wyłapywać tylko potrzebne jej informacje. Nie tylko zna każdy sekret, ale i jest w stanie dowiedzieć się o wszelkich ułomnościach. Oprócz wyłapywania pamięci, Helen może nią w pewien sposób manipulować. Jednak ta sztuka, wciąż skrywa przed nią liczne tajemnice. Helen potrafi wzmacniać, wymazywać jak i modyfikować wspomnienia. Najlepiej radzi sobie z tym pierwszym. Po prostu sprawia, że pamięć o pewnej osobie, czy też wydarzeniu robi się wyraźniejsza i jaśniejsza. Dosłownie. Nie stanowi to dla niej większego problemu, jak i również nie niesie za sobą szczególnych konsekwencji czy powikłań. Odwrotnie jest natomiast gdy przychodzi jej wymazywanie wspomnień. Tu sprawa już się komplikuje. Z pamięcią jest już tak, że niektóre wydarzenia są  zbyt mocno wyryte w pamięci, by jakkolwiek móc się ich pozbyć. Nawet Helen tego nie potrafi. To najczęściej tak silne przeżycia, że mają wpływ na psychikę człowieka. I pannie Adler nie zostało dane sprawować nad nimi kontroli. Choć może to i dobrze, zważając na jej charakterek. Natomiast jeśli sprawa dotyczy całej reszty wspomnień, to bez problemu Helen się ich pozbędzie. Szczególnie przydatna sztuczka, kiedy w grę wchodzi większe oszustwo, bądź przypadkowe ujawnienie się Uzdolnionego. Panna Adler jest też w stanie modyfikować pewne fakty, jednak tu także znajdziemy haczyk, w postaci krótkotrwałości. Tak naprawdę, Helen może zupełnie namieszać komuś w pamięci, jednak im większe będą zmiany, tym krócej się utrzymają. Już po kilku minutach, nieszczęśnik może sobie przypomnieć prawdę.
Oczywiście, z każdą mocą, przychodzą też konsekwencje. Helen ma problem z własną pamięcią. Trudne i częste manipulacje w głowach innych, sprawiają, że jej własne wspomnienia zanikają. Kolejną sprawą jest też to, że każde wspomnienie ma swoją wagę. Pozytywne, może wyłapywać godzinami i praktycznie nie mają na nią wpływu — nazywa je lekkimi. Jednak te smutne i traumatyczne, bardzo ją wycieńczają fizycznie jak i psychicznie. Bywa, że ma zaburzenia osobowości i czasami, nie jest pewna czy coś faktycznie się wydarzyło, czy nie. Owszem w jej umyśle istnieje taka wielka, czerwona kreska oddzielająca jej wspomnienia od czyichś, jednak od czasu do czasu któremuś udaję się tę granicę przekroczyć. Oprócz tego, doskwierają jej migreny, a po dłuższej "sesji" jest znacznie osłabiona, miewa dość poważne problemy z chodzeniem. W krytycznych wypadkach zdarzają się jej omdlenia, bądź kilkudniowe śpiączki.

Moc Helen uaktywniła się zaraz po śmierci jej matki, kiedy to ośmioletnia dziewczynka wylądowała na ulicy. Metodą prób i błędów nauczyła się z niej korzystać, a po kilku latach rozwinęła pełnię swoich możliwości. Helen nigdy nie dała się pożreć systemowi głównie dzięki wykorzystywaniu pozyskanych informacji w odpowiedni sposób.


Charakter


"Niestety nie mogę ci pogratulować. Wszelkie uczucia, w tym miłość, są sprzeczne z rozumem, który cenię ponad wszystko. Moim zdaniem ślub to celebrowanie tego, co iluzoryczne, irracjonalne i sentymentalne w tym chorym i niemoralnym świecie. To jak czczenie chrząszcza kołatka, zakały społeczeństwa i całego rodzaju ludzkiego…"

Czarująca istotka, która do perfekcji opanowała sztukę manipulacji. Urodzona aktorka, odpowiednim słowem i gestem jest w stanie zaczarować każdego. W istocie wybitna obserwatorka i psycholog. Co ciekawe, zna się na ludziach - scharakteryzuje osobę po zagięciu na koszuli, czy też pyłku na płaszczu - jednak zupełnie ich nie rozumie. Nie potrafi pojąć podstawowych norm społecznych i trudno się jej dostosować. Jest wybrakowana, jeśli chodzi o poczucie winy, czy też wstydu i bez skrupułów wykorzystuje innych. Jednak świetnie jest w stanie te wszystkie uczucia zagrać, a wieloletnie obserwacje sprawiły, że zgrywa pozory zupełnie normalnej kobiety. Gdy nie musi udawać i nad sobą panować, najczęściej nie bawi się w dyplomacje i jest naprawdę nietaktowna. Siebie postrzega jako osobę bez zarzutu i zdaje sobie sprawę ze swojej inteligencji, często przesadnie się z nią obnosząc. Cynizm wychodzi z niej praktycznie uszami. Mimo wszystko, nie jest tak zepsutym człowiekiem, jak może się wydawać. Owszem, kłamie, zabija i okrada z zimną krwią, ale ma w tym wszystkim swoje zasady. Nie jest osobą jednoznacznie złą. Raz na jakiś czas potrafi uwolnić z siebie pierwiastki ludzkich uczuć, szczerze się uśmiechnąć, czy też nawet zażartować - musi jednak tego chcieć.  
Panna Adler jest oczywiście zagorzałą sufrażystką, palącą cygara i okazyjnie pokazującą się w garniturze. Uwielbia dyskutować (szczególnie z panami) na tematy naukowe i absolutnie nie boi się wyrażać swoich przekonań. Wychodzi z niej wtedy nutka szaleństwa, najczęściej wspomagana nadmiarem morfiny czy też opiumu. Mądra z niej istotka, choć nie do końca wiadomo czy jej geniusz to kwestia zgrywanych pozorów, czy faktycznie wielkiego umysłu. Jednak zdecydowanie jej osobą oczytaną z rozległą wiedzą na temat niekobiecych tematów.
 

Biografia"Edukacja nigdy się nie kończy. Życie jest serią lekcji, z których największa dopiero przyjdzie[...] Ciągle staram się zwiększyć swoją wiedzę na uniwersytecie życia. "

W Yellow Hill znalazła się zupełnie przypadkowo, po przymusowej uciecze z Londynu. Początkowo nie chciała zabawić tam zbyt długo. Wynajęła pokój w karczmie, skąd nie wychodziła przez kilka dni, planując jak oczyścić swoje imię. Miała na karku dwadzieścia pięć lat, policję w całym kraju i zabójstwo senatora, którego akurat nie popełniła. Owszem, zabijała już na zlecenie, ale nigdy nie ważyłaby się dotknąć spraw, które mogłyby nabrać rozgłosu. Ktoś ją wrobił i musiała to udowodnić.
Jej plan był prosty - miała tu odczekać, aż spokojnie będzie mogła pokazać się w Londynie. Potem wystarczyło się dostać do ciała senatora i odczytać z jego myśli co się faktycznie wydarzyło. Następnie pozostało jej znalezienie mordercy oraz naprowadzenie na jego trop inspektora Cherr’ego. Nic prostszego!
Zgodnie z planem, została w Yellow Hill na kilka miesięcy, żyjąc z drobnych kradzieży i rozwiązywania pomniejszych dochodzeń (sprawy dotyczące zaginionych krów czy otrutych koni). Zdecydowanie uderzało to w jej godność, ale nie miała lepszej alternatywy. W Londynie hobbistycznie pomagała policji w rozwiązywaniu spraw kryminalnych. Od dziecka miała talent do zadziwiającego łączenia ze sobą faktów, a zdolności dedukcyjne dopełniała jeszcze niezwykła umiejętność odziedziczona po matce. Pomoc w dochodzeniach, nie tylko sprawiała jej frajdę, ale zapewniała świetną przykrywkę, do prawdziwej działalności - trudniła się w oszustwach. Czarowała bogatych i wpływowych, wyciągała od nich kolosalne sumy, po czym znikała z ich życia jak i pamięci. W najgorszych wypadkach, zdarzało jej się dolać troszkę arszeniku do wina porzeczkowego, czy dźgnąć delikwenta spinką do włosów. Oprócz tego, zważając na swoje nadnaturalne zdolności, zaistniała na czarnym rynku, jako handlarka informacji.
Wracając do Yellow Hill, to jej działalność "detektywistyczna" zaczynała się robić coraz popularniejsza w miasteczku. Codziennie witała w progu swojego mieszkanka klientów, którzy potrzebowali pomocy w znalezieniu coraz to idiotyczniejszych rzeczy. Jednak dnia, do jej drzwi zapukała kobieta, z pewną intrygującą propozycją. Pani Finix, nie owiała w bawełnę, od razu oznajmiła, że wie iż Helen jest Uzdolniona i zaproponowała jej pracę w Domu. Panna Adler zgodziła się.
Ostatecznie, zajmowała się nauczaniem i niestety wyszedł przy tym jej kompletny brak kompetencji do efektywnego przekazywania wiedzy. Po dwóch latach, chwilowo wyjechała do Londynu i definitywnie uciszyła sprawę morderstwa senatora. Mimo wszystko, była w mieście spalona, więc nie pozostało jej nic innego jak powrót do Yellow Hill. Nie kontynuowała pracy w Domu jako nauczycielka. Od tamtej pory, zaczęła zajmować się poszukiwaniem nowych Uzdolnionych, okazyjnie usuwaniem pamięci felernym świadkom i prowadzeniem zajęć z szermierki dla dziewcząt. W razie problemu z jakąś zaginioną krową, również można liczyć na jej pomoc. Oczywiście za drobną opłatą.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar


http://houseofamazing.forumpolish.com/t65-helen-adler#122
http://houseofamazing.forumpolish.com/t91-helen-adler#126
Skąd :
Londyn

Wiek :
28

Praca :
Jak nie oszukuje to zabija suchością sucharów

Moce/ Nastawienie :
Manipulacja pamięcią


PisanieTemat: Re: Helen Adler   Nie Kwi 24, 2016 9:12 pm

Helenka skończona!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar


Skąd :
non

Wiek :
non

Moce/ Nastawienie :
non


PisanieTemat: Re: Helen Adler   Nie Kwi 24, 2016 11:19 pm

Akcept
Niniejszym Twoja karta została zaakceptowana!
Życzę miej gry na forum i nie zapomnij zrobić

Informatora, a także innych potrzebnych tematów
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autoraSponsored content

PisanieTemat: Re: Helen Adler   

Powrót do góry Go down
 
Helen Adler
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Hyde Park :: Archiwum :: Stara wersja forum :: Karty, informatory, komunikacja itp.-
Skocz do: