IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Alice "Clockwork" Blackwood

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

avatar


http://houseofamazing.forumpolish.com/t61-alice-clockwork-blackwood
http://houseofamazing.forumpolish.com/t68-alice-clockwork-blackwood
Skąd :
Londyn

Wiek :
17 lat

Praca :
Uczennica

Moce/ Nastawienie :
Chronokineza


PisanieTemat: Alice "Clockwork" Blackwood   Sob Kwi 23, 2016 7:13 pmWygląd: Anna Christine Speckhart

ClockworkImię i nazwisko: Alice Blackwood
Pseudonim: Clockwork
Data urodzenia (wiek): 01.01.1871 (17)
Miejsce zamieszkania: Dom Finix
Wykonywany Zawód: Uczennica
Stan Cywilny Panna


Moce

Chronokineza – czyli zdolność umożliwiająca jej kontrolę czasu, zatrzymywanie jego biegu, zwalnianie go, a nawet cofanie. Jak to ona zwykła mówić: „Czas to mój jedyny, a co za tym idzie, najlepszy przyjaciel.”. Choć ta umiejętność ma ogromny potencjał i może być w przyszłości przez Clockwork rozmaicie wykorzystywana, na razie jest ograniczana przez samą brunetkę, która mimo posiadania umiejętności przez większość swojego życia nadal nie potrafi w pełni nad nią panować, co sprawia, że zazwyczaj jest używana przez nią jedynie instynktownie, wtedy gdy jest ona w wielkim niebezpieczeństwie bądź gdy czuje niezwykle silne emocje.


    x Zatrzymanie czasu – najbardziej opanowana jak dotychczas przez brunetkę umiejętność związana z Chronokinezą, pozwalająca jej na zastygnięcie w czasie wszystkiego wokół siebie przez krótki jego okres (od paru sekund do paru minut). Wszystko co jest zastygnięte w czasie pozostaje w nieruchu, może ona więc zmieniać położenie przedmiotów, „kładąc” je nawet w powietrzu bez obaw, że spadną, przynajmniej dopóki czas z powrotem nie ruszy. Może również niszczyć wszelakie rzeczy i atakować przeciwnika. Zazwyczaj to ona sama przywraca czas do porządku, ale zdarza się, że dzieje się to samoistnie przez to, że straci swoją koncentrację bądź po prostu skończy jej się czas.

    x Zwolnienie czasu/Przyśpieszenie czasu – jest to umiejętność, nad którą Alice prawie nigdy nie ma kontroli. Zazwyczaj czas wokół niej sam zwalnia, gdy jest ona w niebezpieczeństwie, co pozwala jej na szybką reakcje i uniknięcie zagrożenia. Czas przyśpiesza natomiast gdy siedzi bezczynnie, na coś niecierpliwie czeka (jest to jednak niezwykle rzadkie zjawisko). Choć to pierwsze jest naprawdę przydatne, Clockwork wątpi w przydatność przyśpieszenia (mimo że niejednokrotnie uchroniło jej od nudy).

    x Cofnięcie czasu – to kolejna umiejętność, która jest raczej odruchowa, a nie kontrolowana przez Clockwork, ale już parę razy zdarzyło się, że to ona zainicjowała cofnięcie czasu. Jak sama nazwa wskazuje, czas cofa się o parę sekund bądź parę minut, a wraz z nim obrażenia, których doświadczyła brunetka w tym czasie. Nie znika jednak ból, gdyż ciało i nerwy nie mogą przyzwyczaić się do tak szybkiego zniknięcia ran. Jest to umiejętność niezwykle przydatna i dziewczyna marzy, by móc ją w pełni kontrolować.Charakter

Clockwork jest osobą na tyle chłodną, że tylko jednym spojrzeniem może zmrozić krew w żyłach wielu osób. Dziewczyna rzadko kiedy inicjuje konwersację czy nawet odpowiada na czyjeś pytania czy próby zaczęcia rozmowy, a gdy już musi gadać, to szybko można zauważyć u niej cynizm i wyrafinowaną inteligencję, a także odrobinę próżności. Jest perfekcjonistką i za perfekcję się zazwyczaj uważa, choć są momenty w których, paradoksalnie, ma sobie wiele do zarzucenia, co też rzuca światło na parę cech brunetki – ambitność, pracowitość i upartość w dążeniu do celu. Na co dzień celem jest to, by opanowała w pełni swoją umiejętność, jednocześnie będąc w stu procentach odzwierciedleniem perfekcji.
Z pozoru wydaje się ona niezwykle spokojna, dużo ludzi łudzi się, że wielkim trudem będzie wytrącenie równowagi. Jednak nie dość, że jest błędne myślenie, to jeszcze do tego takie, które może mieć tragiczne skutki. Nie dość bowiem, że Clockwork łatwo się denerwuje, to jeszcze zdenerwowana albo zakrzyczy cię na śmierć, albo cię zrani jakimś ostrym przedmiotem, albo poczeka na stosowną okazję by dokonać aktu bolesnej zemsty. Raczej jeszcze nikogo do tej pory nie zabiła, ale jest pod tym względem tak niestabilna i była już tak blisko popełnienia tej zbrodni, że dobrą radą jest, by nie ryzykować.
Niezwykle trudno jest natomiast zostać przyjacielem albo ją w sobie rozkochać, gdyż trudno jest jej komukolwiek zaufać. Gdy już jednak komuś uda przełamać się grube lody chroniące dziewczynę, to zyskuje lojalnego, personalnego ochroniarza, który będzie w stanie zrobić wszystko, by uchronić osoby na których mu zależy od wszystkich rzeczy, które mogą mieć na nie zły wpływ. Dodatkowo uda mu się zobaczyć, że pod maską niezwykle inteligentnej, chłodnej morderczyni (bo taką zyskała sobie opinię, mimo tego że jeszcze nikt nie zginął z jej ręki) kryje się nie mogąca poradzić sobie społecznie, zaborcza, ale za to lojalna osoba.


Biografia

Mieszkała w jakimś podłym londyńskim sierocińcu, koło alejki pachnącej ściekami, alkoholem i częściej niż byłoby to znośne, martwymi, niesprzątanymi zwłokami jakiegoś nieszczęśnika bądź też desperata. Clockwork, jak można byłoby się domyślić, nie dogadywała się z innymi dziećmi. Była cicha, chłodna, nie miła, zbyt inteligentna by rozmawiać z większością dzieci i zbyt nieufna by zadawać się z resztą. Trafiła tu po tym jak jej ojciec – alkoholik – zginął w tajemniczych okolicznościach. Ponieważ bił on sześciolatkę, ta nie miała prawie w ogóle dla niego współczucia. Prawie, bo była i tak jedynie dzieckiem, które głęboko w sercu naiwnie wierzyło, że tatuś kiedykolwiek ją kochał, że nie była tylko wpadką i kimś, na kim można było się wyżyć.
Nie trudno było zauważyć, jak bardzo różniła się od innych ludzi. W przeciwieństwie do innych dzieci (a przynajmniej większości) nie bała się krwi, widoku martwych ciał i gangów panujących nad półświatkiem Londynu. Wręcz przeciwnie, wszystkie morderstwa były dla niej trochę interesujące, każde się od siebie różniło, każde było ciekawe. Czasem też z nudów kradła noże i ćwiczyła rzucanie nimi o ścianę, co pozwalało jej trochę na wyrzucenie z siebie złości w sposób dla nikogo nie szkodliwy. Inni jednak zaczynali się jej bać, nazywali ją czarownicą albo częściej – córką Diabła. Nawet opiekunki w sierocińcu zaczęły wierzyć w te historię i Alice była pewna, że większość z nich chciała jak najszybciej się jej pozbyć.
W wieku siedmiu lat po raz pierwszy zatrzymała czas. Stało się tak, gdy jedna z opiekunek przyszła, by ją zabrać. Clockwork nie miała cienia wątpliwości, że albo wiozą ją do psychiatryka albo mają zamiar podrzucić ją w jakieś podłe miejsce Londynu, w którym to bez wątpienia rozprawią się z nią jacyś mordercy albo jeszcze gorsze typy. Czas zatrzymał się pod wpływem przerażenia małej brunetki tak nagle, że nie wiedziała ona co się dzieje. Nie postanowiła jednak marnować swojego wybawcy i uciekła z sierocińca wprost na również zastygłą w czasie uliczkę.
To był początek okresu czasu w życiu Clockwork, w którym wiele nauczyła się o przetrwaniu. Trzeba jednak powiedzieć, że to, że żyje zawdzięcza w głównej mierze swojej inteligencji, jak i umiejętności kontrolowania czasu, bez której prawdopodobnie nie zaszła by daleko. Pewnego jednak dnia wydostała się z Londynu i błądząc się dotarła do okolic Chester, gdzie też spotkała panią Finix, której została wychowanką i była nią przez około sześć lat.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

avatar


Skąd :
non

Wiek :
non

Moce/ Nastawienie :
non


PisanieTemat: Re: Alice "Clockwork" Blackwood   Sob Kwi 23, 2016 10:32 pm

Akcept
Niniejszym Twoja karta została zaakceptowana!
Życzę miej gry na forum i nie zapomnij zrobić

Informatora, a także innych potrzebnych tematów
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Alice "Clockwork" Blackwood
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Hyde Park :: Archiwum :: Stara wersja forum :: Karty, informatory, komunikacja itp.-
Skocz do: